+905456613440

Adrasan Koyu

Adrasan Koyu

Adrasan Koyu

Eski adıyla Çavuşköy olan Adrasan, Doğa ile başbaşa tatil yapmak isteyenler için harika bir seçimdir. Kumluca'ya bağlı muhteşem doğal güzelliklere sahip ve aynı zamanda Dünyaca ünlü likya yolu üzerinde bulunan eski bir yerleşim birimidir. Kumsalı 2 kilometre uzunluğunda kumsala sahip olan ve  Sırtını Beydağları’na dayamış Adrasan’ın etrafı çam ağaçlarıyla çevrilidir.

 

Akdenizin en güzel sahilleri arasında yer alan Adrasan Antalya’ya araçla 95km mesafededir. Bölgedeki diğer görülmesi gereken sahiller olan Çıralı’ya 24 km, Kemer’e 55 km ve Olimpos’a 8 km uzaklıktadır.

 

Adrasan’da Günübirlik tekne turlarıyla ulaşılabilen bir çok doğa harikası ada bulunmaktadır. Adrasan'a bir saat uzaklıktaki Suluada, Maldivlere benzediği için turistlerin uğrak yeri konumundadır

 

Suluada haricinde Akseki Koyu, Korsan Koyu (Çoban Limanı), Sazak Koyu, Yalancı Koy ve Porto Ceneviz Koyu tekne yat turlarımızın en önemli duraklama noktalarıdır. Karaöz köyü yakınlarındaki Korsan Koyu'da ziyaret edilmesi gereken ünlü koylardan.1. derece doğal sit alanı olan Sazak Koyu tam bir doğa harikasıdır.

 

Beyaz kumu, pırıl pırıl denizi, kıyılarında akdeniz fokları ve orfozlara yuva olan sualtı mağaraları ve su kuşlarıyla Antalya'nın Maldivleri olarak nitelendirilen Suluada, yaz doneminde günlük 2 bine yakın ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir.

 

Bey Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan, Tahtalı Dağları’ndan doğan ve Adrasan Koyu’na dökülen Adrasan Deresi kısa bir gezinti için güzel bir noktadır. Adrasana kadar gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi de Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının üreme alanı Çıralı ve Olimpos dur.

 

Adrasan Koyu’ndan başlayıp Gelidonya Feneri’ne giden rota mükemmel manzarası ile muhteşem bir güzergahdır. Adrasan sınırları içinde yeşil ve mavinin kesişme noktasında bulunan tarihi Gelidonya Feneri denizcilere klavuzluk yapmaktadır. Ters akıntılardan dolayı Antalya Körfezi'nin en tehlikeli yeri olarak nitelendirilen ve antik dönemde sayısız geminin kayalara sürüklenerek battığı Gelidonya Burnu'nda yer alan fener, yaklaşık 80 yıldır gemilerin yolunu aydınlatıyor. Gelidonya, 227 metrelik rakımıyla Türkiye'nin en yükseğe konumlanmış feneri olma özelliğini de taşıyor.

Rezervasyon Formu
Bize Ulaşın
+905456613440